Az UNESCO elismerheti, a siratófal nem a zsidó szentély része!

A palesztinok azt kérik, hogy az UNESCO mondja ki: a Siratófalként is ismert Nyugati-fal az Al-Aksza mecset, és nem a zsidó szentély része volt. Kérik ezt annak ellenére, hogy a szakemberek között teljes az egyetértés, hogy a Nyugati-fal jelentős része a több mint 2000 éve Heródes által épített templomegyüttes eredeti falához tartozik.

A palesztinok a beadványban azt írják, hogy hely jelentőségét kizárólag az adja, hogy Mohamed – az amúgy semmilyen bizonyítékkal alá nem támasztott – “éjszakai utazása” során ide kötötte ki az al-Burak nevű lovát. Az UNESCO közgyűlésén a muzulmán országok egységes blokként szavazva elfogadtathatják azt a történelmietlen és kirekesztő értelmezést.

Siratófal

Miután a Palesztin Hatóság nem tagja az UNESCO-nak, nevükben a hat oldalas határozat tervezetet Egyiptom, Tunézia, Algéria, Marokkó, Kuvait és az Egyesült Arab Emirátus nyújtotta be. Ezeket az országokat nyugaton többnyire a felvilágosultabb arab államok közé sorolják, ennek ellenére szemrebbenés nélkül aláírták azt a szöveget, ami tökéletesen kiradírozná a történelemből a zsidóság bármilyen kapcsolatát Jeruzsálemmel. A határozat-tervezet szerint nem állt sem az első, sem a második templom és valamennyi történelmi emlék az arab-muszlim örökség része.

Izrael UNESCO-nagykövete, Carmel Sama HaCohen szerint a hat arab nemzet javaslatának célja Jeruzsálem “totális iszlamizálása”.

A palesztin történelmi narratíva már eddig is a zsidó örökség és a jeruzsálemi szentély tagadására épült, és ebben a nyilvánvaló tényektől sem engedték zavartatni magukat. Ismert, hogy amikor Bill Clinton elnök 2000-ben Camp Davidben még egyszer utoljára tárgyalóasztalhoz ültette Ehud Barak akkori izraeli miniszterelnököt és Jasszer Arafatot, javaslatot tett a Templom-hegy megosztására, oly módon, hogy a palesztinoké lett volna a hegyen épül muszlim szentélyek feletti szuverenitás, míg az izraeliek kapták volna a Nyugati falat és a hegy felszín alatti részét. Az amerikai elnök majdnem leesett a székről döbbenetében, amikor Arafat kijelentette, hogy a hegyen soha nem állt semmiféle zsidó szentély, ezért nincs mit megosztaniuk az izraeliekkel.

A teljes cikk itt olvasható.

Kapcsolódó cikkek

Holokauszt-túlélők tartottak bár micvá ünnepséget a Siratófalnál

2021.04.20.3 év ago
Tíz holokauszt-túlélő férfi és nő számára tartottak bár, illetve bát micvá ünnepséget a Siratófalnál. Amikor 12-13 évesek voltak a túlélésért kellett küzdeniük, most bepótolhatták, amit a történelem elvett tőlük annak idején.

Nem vette figyelembe a zsidók a Templom-hegyhez való kötődését az ENSZ egyik bizottsága

2020.11.06.4 év ago
Egy rakás Izraelnek nem igazán kedvező határozat tervezetét fogadta el az ENSZ Különleges Politikai és Dekolonizációs (Negyedik) Bizottsága. A tervezetek szövegében a jeruzsálemi Templom-hegyet kizárólag a hely arab nevén emlegették.

Miért tiltakoznak a palesztinok ilyen hevesen néhány egyszerű beléptető kapu miatt?

2017.07.25.7 év ago
Fémdetektoros beléptető kapukat helyezett el az izraeli rendőrség a Templomhegyen, az al-Aksza és a Sziklamecsetnek otthont adó Mecsetek terének bejáratánál. A palesztinok ebben a lépésben az 50 éve fennálló status quo megsértését látták, majd pedig elszabadult a pokol.

Zsidónak lenni nem kerül pénzbe, a zsidó média viszont nincs ingyen.
Támogasd te is Magyarország egyik legolvasottabb zsidó lapját, a Kibic Magazint!

Támogatom »